Erecept objednávka Lekáreň Tabletka

Kategórie

Navštívené produkty

Naše predajne

Naše predajne

Lekáreň Tabletka, Hlboká 10, Komárno

SAB SIMPLEX (sus por 1x30 ml)  

SAB SIMPLEX sus por 1x30 ml

93500

SAB SIMPLEX (sus por 1x30 ml).

Viac detailov

4,55 € s DPH

4,55 € bez DPH

SAB SIMPLEX perorálnu suspenziu je možné užívať pri ťažkostiach, ako sú: plynatosť, nafukovanie, pocit plnosti spôsobený hromadením plynov v tráviacom ústrojenstve, nadmerné hltanie vzduchu, ktoré sa prejavuje tlakom v nadbrušku za nedostatočného odchodu plynov. Pri týchto stavoch môžu SAB SIMPLEX užívať bez porady s lekárom dospelí, vrátane osôb starších ako 60 rokov, tehotné alebo dojčiace ženy a môže sa podávať aj deťom od 3 mesiacov. Deťom do 3 mesiacov je možné SAB SIMPLEX s doporučením lekára podávať aj pri tzv. “trojmesačných“ kolikách, ktoré sa prejavujú pravidelnými záchvatmi plaču asi pol hodiny po dojčení alebo kŕmení a môžu byť (po vylúčení organickej príčiny lekárom) prejavom poruchy trávenia.

Tieto ťažkosti sa objavujú prevažne po narodení – odtiaľto pomenovanie “trojmesačné koliky“. Jednou z príčin týchto kolík je mliečna strava, ktorá vyvoláva počas viac hodín zvýšenú tvorbu peny v tráviacom ústrojenstve a zamedzuje tak vstrebávaniu a odchodu plynov. Táto situácia môže potom viesť k bolestivému nafukovaniu. Len doporučením lekára sa môže SAB SIMPLEX užívať alebo podávať deťom pri zvýšenej plynatosti po operáciách, pri otrave saponátovými prostriedkami (pracie prášky) a k príprave na diagnostické vyšetrenie v oblasti brucha (sonografia, röntgenové vyšetrenie, endoskopia) ku zníženiu výskytu tieňov spôsobených plynom


Liek sa obvykle podáva v dávke 30-45 kvapiek každých 4-6 hodín (dávkovanie môže byť aj vyššie). Deťom od 3. týždňa do 36. mesiaca dávkujeme 15 kvapiek do každej fľašky s pitím (rep. na lyžičku pri dojčení). Deťom vo veku 3-5 rokov dávame 15-20 kvapiek každých 4-6 hodín. Deťom vo veku od 6-12 rokov dávkujeme 20-30 kvapiek každých 4-6 hodín. V prípade prvej pomoci pri otravách saponátmi podávame 5 ml (nepodávame žiadne tekutiny!!!).

Obsah fľašky pred použitím dobre pretrepte. Pri kvapkaní držte fľaštičku za spodnú časť vo zvislej polohe uzáverom nadol a prstom ľahko poklepávajte na dno. Roztok sa podáva s jedlom alebo tesne po jedle (prípadne ešte jedna dávka pred spaním). Bez porady s lekárom sa liek môže užívať alebo podávať dieťaťu najdlhšie 3 dni.Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

Napíšte svoj názor

SAB SIMPLEX sus por 1x30 ml

SAB SIMPLEX sus por 1x30 ml

SAB SIMPLEX (sus por 1x30 ml).

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (30)

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre systém thirty bees

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop