Erecept objednávka Lekáreň Tabletka

Kategórie

Navštívené produkty

Naše predajne

Naše predajne

Tabletka gyógyszertár, Hlboká 10, Komárno

Výrobcovia / značky

PRIMA HOMETEST VITAMIN D TEST 1SET

SET

EXP. 06/2023

Samodiagnostický rýchlotest pre stanovenie hladiny vitamínu D zo vzorky krvi získanej pichnutím do prsta.

Viac detailov

5,75 € s DPH

4,79 € bez DPH

-50%

11,50 €  s DPH

Princíp fungovania

VITAMÍN D TESTU

VITAMÍN D TEST je imunotest založený na princípe kompetitívnej väzby. Počas testovania zmes migruje chromatograficky nahor na membránu. Membrána je potiahnutá 25(OH)D antigénmi v oblasti testovacej čiary prúžku.

Ako presný je

VITAMÍN D TEST?

Test je veľmi presný.
Hodnotiace správy ukazujú mieru zhody nad 90% (Cl 95%: 89,3-98,6) s referenčnými metódami.

Návod na použitie

Obsah balenia

Presný počet zahrnutých komponentov nájdete v časti „obsah balenia“ na obale produktu. (Obrázky v príbalovom letáku)* hermeticky uzavreté Hliníkové vrecko obsahuje:

1x kazeta VITAMÍN D TEST
1x desikant
1x priehľadná pipeta na zber krvi
2x sterilné lancety na samoodber krvi
1x skúmavka s kvapkadlom obsahujúca rozpúšťadlo
1x antiseptický obrúsok na pokožku
1x návod na použitie
1x kartička s farbami (pre interpretáciu výsledkov)

Návod na použitie

Pred použitím testu si umyte ruky mydlom a opláchnite čistou teplou vodou. Vrecko pred otvorením vytemperujte na izbovú teplotu.

1) Otvorte balenie, vyberte testovaciu kazetu a položte ju na čistý a rovný povrch. Vyberte kvapkadlo, injekčnú liekovku s pufrom, sterilnú lancetu a alkoholový tampón a umiestnite ich blízko ku testovacej kazete. –Obr. A

2) Uvoľnené viečko lancety opatrne stiahnite a zlikvidujte. –Obr. B, C

3) Pomocou priloženého liehového tampónu očistite špičku prsta prostredníka alebo prstenníka ako miesto vpichu. Nechajte vyschnúť na vzduchu.

4) Stlačte lancetu na strane, odkiaľ bol uzáver vyňatý; hrot sa po použití automaticky a bezpečne zasunie. Masírujte ruku bez toho, aby ste sa dotkli miesta vpichu, masírovaním ruky ku končekom prsta prostredníka alebo prstenníka, ktorý sa má prepichnúť. –Obr. D

5) Držte ruku dole a masírujte koniec, ktorý bol vpichnutý, aby sa získala kvapka krvi. –Obr. E

6) Kapiláru priložte do kontaktu s krvou. Krv zmigruje do kapilárneho kvapkadla po rysku vyznačenú na kapilárnom kvapkadle. Ak krv nedosahuje vyznačenú čiaru, môžete si znova masírovať prst, aby ste získali viac krvi. Zabráňte tvorbe vzduchových bublín. –Obr. F

7) Stlačením hlavičky kvapkadla uvoľnite odobratú krv do jamky na vzorku (S) v kazete. –Obr. G

8) Počkajte, kým sa krv v jamke úplne nerozpustí. Odskrutkujte uzáver fľaše s roztokom a pridajte 2 kvapky roztoku do jamky s roztokom (B) kazety a spustite časovač. –Obr. H

9) Počkajte, kým sa objavia farebné čiarky. Výsledky si pozrite o 10 minút. Porovnajte intenzitu čiary T s „farebnou kartou vitamínu D“ dodanou so súpravou, aby ste získali hladinu vitamínu D. Výsledok neinterpretujte skôr ako po 20 minútach.

Interpretácia výsledkov

Prečítajte si ilustráciu a porovnajte intenzitu čiarky T s „farebnou kartou vitamínu D“ dodanou so súpravou. Ako kontrola sa v oblasti kontrolnej čiarky (C) vždy objaví farebná čiarka, ktorá naznačuje, že bol pridaný správny objem vzorky a došlo k nasiaknutiu membrány.

DEFICIT 0-10 (ng/ml) 0-25 (nmol/l)

Objavia sa dve zreteľné farebné čiarky. Jedna je v kontrolnej oblasti (C) a druhá by mala byť v testovacej oblasti (T). Intenzita čiarky v testovanej oblasti (T) je rovnáká alebo tmavšia ako čiarka 10 ng/ml uvedená na farebnej karte vitamínu D dodanej so súpravou.

NEDOSTATOČNÁ HLADINA 10-30 (ng/ml) 25-75 (nmol/l)

Objavia sa dve farebné čiarky. Jedna je v kontrolnej oblasti (C) a druhá by mala byť v testovacej oblasti (T). Intenzita čiarky v testovacej oblasti (T) je tmavšia ako čiarka 30 ng/ml uvedená na farebnej karte vitamínu D dodanej so súpravou a svetlejšia ako čiarka 10 ng/ml znázornená na farebnej karte vitamínu D dodávanej so súpravou.

DOSTATOČNÁ HLADINA 30-100 (ng/ml) 75-250 (nmol/l)

Objavia sa dve farebné čiarky. Jedna čiarka by mala byť vždy v kontrolnej oblasti (C) a v testovacej oblasti (T) sa objaví slabá farebná čiarka. Intenzita čiarky v oblasti (T) je rovnaká alebo slabšia ako 30 ng/ml, znázornená na farebnej karte vitamínu D.

NADMERNÁ HLADINA >100 (ng/ml) >250 (nmol/l)

Objavia sa dve farebné čiarky. Jedna čiarka by mala byť vždy v kontrolnej oblasti (C) a v testovacej oblasti (T) sa objaví slabá farebná čiarka. Intenzita čiarky v oblasti (T) je rovnaká alebo slabšia ako 30 ng/ml, znázornená na farebnej karte vitamínu D.

NEPLATNÉ MERIANIE

Objavia sa dve zreteľné farebné čiarky. Jedna je v kontrolnej oblasti (C) a druhá by mala byť v testovacej oblasti (T). Intenzita čiarky v testovanej oblasti (T) je rovnáká alebo tmavšia ako čiarka 10 ng/ml uvedená na farebnej karte vitamínu D dodanej so súpravou.

Viac o vitamíne D

Napíšte svoj názor

PRIMA HOMETEST VITAMIN D TEST 1SET

PRIMA HOMETEST VITAMIN D TEST 1SET

EXP. 06/2023

Samodiagnostický rýchlotest pre stanovenie hladiny vitamínu D zo vzorky krvi získanej pichnutím do prsta.

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (30)

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre systém thirty bees

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop