Erecept objednávka Lekáreň Tabletka

Kategórie

Navštívené produkty

Naše predajne

Naše predajne

Tabletka gyógyszertár, Hlboká 10, Komárno

Výrobcovia / značky

Korsolex® basic  

Korsolex® basic

NEDOSTUPNÉ POZRITE PLNOHODNOTNÉ NÁHRADY !

Aldehydový dezinfekčný prípravok s čistiacim účinkom na termolabilné a termostabilné nástroje.

Viac detailov

32,70 € s DPH

27,25 € bez DPH

Vlastnosti prípravku

Korsolex® basic je dezinfekčný prípravok na báze aldehydu so širokým spektrom účinnosti vrátane plného virucídneho a sporocídneho účinku. Veľmi účinný, ale zároveň jemný prípravok je tiež charakteristický krátkym časom pôsobenia a nízkou koncentráciou pracovných roztokov.

  • virucídny
  • sporicídny
  • účinný proti HAV (Hepatitis A)
  • vhodný do ultrazvukových umývačiek
  • ekonomický
  • vhodný na dezinfekciu a čistenie v ultrazvukových umývačkách

Zloženie

100 g roztoku obsahuje:
účinné látky: 15,2 g glutaral (glutaraldehyd), 19,7 g (ethylendioxy)dimethanol (1,6-dihydroxy-2,5-dioxahexan)
pomocné látky: surfaktanty, inhibítory korózie, soli, farbivá, vonné prísady.

Mikrobiologická účinnosť

Baktericídny, fungicídny, tuberkulocídny, mykobaktericídny, sporicídny, virucídny proti obaleným vírusom (vr. HBV, HCV, HIV), virucídny (adeno-, papova-, polio-, rota-, vacciniavírusom, HAV a SARS)
Účinný aj na mikroorganizmy rezistentné proti antibiotikám a Helicobacter pylori.

ABCTMV

Oblasti použitia

Korsolex® basic vykazuje vynikajúcu materiálovú kompatibilitu s termolabilnými a termostabilnými nástrojmi, a preto sa odporúča na použitie v endoskopii. Ako virucídny a sporicídny dezinfekčný prípravok na nástroje je účinný pri všetkých spôsoboch dezinfekcie, od manuálneho použitia cez poloautomatické až po plnoautomatické, využívajúce studené procesy. Široká oblasť použitia prípravku Korsolex® basic tiež zahŕňa bezproblémové použitie v ultrazvukových kúpeľoch. Okrem toho jeho vynikajúca materiálová kompatibilita s endoskopmi umožňuje tiež použitie na ďalšie nástroje vyrobené z gumy, plastov, ocele, porcelánu a skla.

Návod na použitie a dávkovanie

Dezinfekcia ponorením
Korsolex® basic je koncentrovaný prípravok, ktorý sa musí riediť presne podľa doporučení, a vždy sa musí dodržať doba pôsobenia. Všetky nástroje musia byť rozobraté na jednotlivé časti a úplne navlhčené roztokom Korsolex® basic. Na nástroji nesmú byť žiadne bubliny ani iné neprístupné miesta, kam sa roztok nedostane. Všetky flexibilné endoskopy sa musia dôkladne manuálne vyčistiť pred samotným dezinfekčným procesom. Na tento účel sa odporúča prípravok Bodedex® forte, ktorý sa môže používať samostatne alebo ako kombinovaný roztok s dezinfekčným prípravkom Korsolex® basic.

Cirkulačná metóda
Korsolex® basic sa môže používať pri všetkých bežných cirkulačných procesoch manuálne, poloautomaticky alebo plnoautomaticky v studenom režime. Koncentrát sa používa podľa doporučení výrobcu cirkulačného prístroja. Všetky flexibilné endoskopy sa musia dôkladne manuálne vyčistiť pred samotným dezinfekčným procesom, aj keď ide o cirkulačnú metódu.

Ultrazvukový kúpeľ
Korsolex® basic sa môže používať vo všetkých ultrazvukových kúpeľoch vyrobených z nehrdzavejúcej ocele. Je dôležité zaistiť, aby doba dezinfekcie v ultrazvukovom kúpeli neprekročila čas doporučený výrobcom nástroja (obvykle 5 minút) a aby sa roztok nezahrieval. Pre dokonalý výsledok dezinfekcie je nutné dodržať dobu pôsobenia podľa výsledkov mikrobiologických testov (pozri tabuľku).

Doba účinnosti
Pracovný roztok Korsolex® basic sa môže pre vyšší stupeň dezinfekcie používať 10 dní. Kombinovaný roztok Korsolex® basic + Bodedex® forte je použiteľný 1 deň. Stabilita nepoužívaného roztoku Korsolex® basic je 21 dní.

Kompatibilita
Korsolex® basic nie je kompatibilný s prípravkami obsahujúcimi amíny. Z tohto dôvodu sa nesmú žiadne prípravky na báze amínov používať pred alebo po dezinfekcii Korsolexom basic.
V prípade striedania prípravkov na báze amínov a aldehydov je bezpodmienečne nutné medzi použitím týchto dvoch účinných látok dôkladné mechanické vyčistenie pomocou detergentu a záverečné opláchnutie minimálne 15 min.

Napíšte svoj názor

Korsolex® basic

Korsolex® basic

NEDOSTUPNÉ POZRITE PLNOHODNOTNÉ NÁHRADY !

Aldehydový dezinfekčný prípravok s čistiacim účinkom na termolabilné a termostabilné nástroje.

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (14)

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre systém thirty bees

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop