Kategórie

Navštívené produkty

Naše predajne

Naše predajne

Lekáreň Tabletka, Hlboká 10, Komárno

NiQuitin CQ 2 mg pastilky 36 ks  

NiQuitin CQ 2 mg pastilky 36 ks - MOMENTÁLNE NEDOSTUPNÝ

MOMENTÁLNE NEDOSTUPNÝ!

Liek na odvykanie od fajčenia.

Viac detailov

Nákupom tohto produktu získate vernostné body v počte 1 bod. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 1 bod potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 0,10 €.


11,90 € s DPH

10,82 € bez DPH

Logo GP WebPay Logo: Akceptované typy platobných kariet

NiQuitin CQ 2mg tvrdé pastilky je liek na odvykanie od fajčenia. Obsahuje nikotín v živicovom komplexe. Počas cmúľania sa nikotín pomaly uvoľňuje a vstrebáva sa ústnou sliznicou. Tento nikotín zmierňuje niektoré nepríjemné príznaky, ktoré fajčiari často pociťujú, keď sa snažia prestať fajčiť (napr. podráždenosť, slabosť). Vstrebaný nikotín znižuje potrebu fajčiť tým, že nahradí nikotín vstrebaný inhaláciou z cigariet a pomáha tak odolať cigarete.
Pretože NiQuitin CQ 2mg tvrdé pastilky neobsahuje decht ani oxid uhoľnatý z cigaretového dymu, nemá také zdravotné riziko ako má fajčenie tabaku.


Liečivo: každá tvrdá pastilka obsahuje nicotinum (nikotín) 2 mg vo forme živicového komplexu (nicotini resinas 11,1 mg).
Pomocné látky: mannitolum (manitol), natrii alginas (natriumalginát), kalii hydrogenocarbonas (hydrogenuhličitan draselný), xanthani gummi (xantánová klovatina), polycarbophilum calcicum (vápenatá soľ polykarbofilu), natrii carbonas (uhličitan sodný), aspartamum (aspartám), magnesii stearas (magnéziumstearát), aroma menthae crispae (aróma mäty kučeravej v prášku).

Čo je NiQuitin CQ 2 mg tvrdé pastilky a na čo sa používa?
NiQuitin CQ 2 mg tvrdé pastilky je liek na odvykanie od fajčenia. Obsahuje nikotín v živicovom komplexe. Počas cmúľania sa nikotín pomaly uvoľňuje a vstrebáva sa ústnou sliznicou. Tento nikotín zmierňuje niektoré nepríjemné príznaky, ktoré fajčiari často pociťujú, keď sa snažia prestať fajčiť (napr. podráždenosť, slabosť). Vstrebaný nikotín znižuje potrebu fajčiť tým, že nahradí nikotín vstrebaný inhaláciou z cigariet a pomáha tak odolať cigarete.
Pretože NiQuitin CQ 2 mg tvrdé pastilky neobsahuje decht ani oxid uhoľnatý z cigaretového dymu, nemá také zdravotné riziko ako má fajčenie tabaku.
Liek NiQuitin CQ tvrdé pastilky sa vyrába v dvoch silách, každá sila je v samostatnom balení.
Toto balenie obsahuje NiQuitin CQ 2 mg tvrdé pastilky, ktoré sú určené pre fajčiarov, ktorí začnú fajčiť svoju prvú cigaretu po viac ako 30 minútach po prebudení.
Ak je to možné, liek NiQuitin CQ 2 mg tvrdé pastilky má byť používaný ako súčasť behaviorálneho programu (týkajúci sa správania) na odvykanie od fajčenia.

Neužívajte NiQuitin CQ 2 mg tvrdé pastilky, ak
? ste precitlivelý na nikotín alebo niektorú z ďalších zložiek
? trpíte fenylketonúriou (tvrdé pastilky obsahujú zdroj fenylalanínu a môžu preto pôsobiť škodlivo)
? ste nefajčiar
? ešte nemáte 18 rokov
? prekonal ste nedávno infarkt myokardu alebo mozgovú mŕtvicu alebo trpíte ťažkými nepravidelnosťami srdcového rytmu, nestabilnou alebo zhoršujúcou sa angínou pectoris (bolesť v hrudi) alebo kľudovou angínou. Váš lekár vám v týchto prípadoch poradí, či je liek vhodný.
? užívate akýkoľvek iný liek s obsahom nikotínu

Pretože pri užívaní lieku musíte byť opatrný, poraďte sa s lekárom o vhodnosti použitia NiQuitin CQ 2 mg tvrdé pastilky, ak
? ste tehotná alebo chcete otehotnieť alebo dojčite. Tehotným alebo dojčiacim ženám sa musí odporučiť, aby prestali fajčiť bez liečby liekmi s obsahom nikotínu napr. pastilkami, náplasťami alebo žuvačkami
? trpíte ochorením srdca alebo krvného obehu vrátane srdcového zlyhania alebo stabilizovanou angínou, vysokým krvným tlakom alebo nedostatočným prekrvením končatín tepnového pôvodu
? trpíte závažným ochorením pečene alebo obličiek
? trpíte žalúdočným alebo dvanástnikovým vredom alebo máte zvýšenú funkciu štítnej žľazy
? máte cukrovku
? bol u vás diagnostikovaný nádor nadobličiek (feochromocytóm)

Pri odvykaní od fajčenia liekom NiQuitin CQ 2 mg tvrdé pastilky sa bude množstvo nikotínu vo vašom tele postupne znižovať a môže tým dôjsť k zmene odpovedi na súčasne podávané liečivá. Ak súčasne užívate niektoré nižšie uvedené liečivá, je možné, že by mohla nastať potreba zmeny dávkovania.
Sú to: kofeín, teofylín, imipramín, pentazocín, fenacetín, inzulín, fenylbutazón, takrín, klomipramín, olanzapín, fluvoxamín, flekainid, propoxyfén, furosemid, ďalej lieky na liečbu vredovej choroby, astmy a vysokého krvného tlaku. Poraďte sa preto so svojím lekárom ešte skôr ako začnete užívať NiQuitin CQ 2 mg tvrdé pastilky či sa to týka liekov, ktoré užívate.

Poznámka
Každá tvrdá pastilka obsahuje 15 mg sodíka a maximálna denná dávka (15 kusov) NiQuitin CQ 2 mg tvrdá pastilka obsahuje 225 mg sodíka. Táto maximálna denná dávka môže byť škodlivá, ak držíte nízkosodíkovú diétu.
NiQuitin CQ 2 mg tvrdé pastilky neobsahujú cukor.
Vplyv lieku NiQuitin CQ 2 mg tvrdé pastilky na schopnosť viesť vozidlá a obsluhovať stroje nie je známa. Mali by ste si však byť vedomí toho, že aj samotné prerušenie fajčenia môže spôsobiť zmeny chovania, ktoré vás môžu v tomto zmysle ovplyvniť.
Ako používať NiQuitin CQ 2 mg tvrdé pastilky?
Počas akéhokoľvek pokusu prestať fajčiť použitím lieku NiQuitin CQ 2 mg tvrdé pastilky je dôležité, aby ste prestali fajčiť úplne. Fajčenie čo i len jednej cigarety znižuje šancu na úspech.
Liek NiQuitin CQ 2 mg tvrdé pastilky je vhodný pre fajčiarov, ktorí fajčia prvú dennú cigaretu po viac ako 30 minútach po prebudení.

Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

Napíšte svoj názor

NiQuitin CQ 2 mg pastilky 36 ks - MOMENTÁLNE NEDOSTUPNÝ

NiQuitin CQ 2 mg pastilky 36 ks - MOMENTÁLNE NEDOSTUPNÝ

MOMENTÁLNE NEDOSTUPNÝ!

Liek na odvykanie od fajčenia.

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (10)

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre systém thirty bees

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop