Erecept objednávka Lekáreň Tabletka

Kategórie

Navštívené produkty

Naše predajne

Naše predajne

Tabletka gyógyszertár, Hlboká 10, Komárno

Výrobcovia / značky

Rosalgin Easy (sol vag 5x140 ml)  

Rosalgin Easy (sol vag 5x140 ml)

27472

Rosalgin Easy (sol vag 5x140 ml).

Viac detailov

10,90 € s DPH

9,91 € bez DPH

Písomna informácia pre používateľov

Rosalgin Easy

 

(benzydamini hydrochloridum)

 

vaginálny roztok

 

 

Držiteľ rozhodnutia o registrácii

 

CSC Pharmaceuticals Handels GmbH., Bisamberg, Rakúsko.

 

Zloženie lieku

 

100 ml roztoku obsahuje: liečivo: benzydaminum hydrochloridum 0,10 g

Pomocné látky. benzalkóniumchlorid, edetát dvojsodný, ružový olej,etanol , polysorbát 20, čistená voda.

 

Farmakoterapeuticka skupina

 

Gynekologikum.

 

Charakteristika

 

Benzydamín má pri lokálnej aplikácii výrazný účinok proti bolesti, zápalu a opuchom. Tlmí bolesť spojenú so zápalom fyzikálneho, chemického či mikrobiálneho pôvodu. Tiež bol dokázaný jeho antimikrobiálny účinok. Pri lokálnej aplikácii má čiastočný miestny bolesť t1miaci účinok. V laboratórnych podmienkach sa pôsobením benzydamín uvoľňujú enzýmy (napríklad lyzozomálne enzýmy) z granulocytov, ktoré pôsobia proti amínom ovplyvňujúcim cievny systém, ako sú napríklad histamín, serotonín a acetylcholín. Pri lokálnej aplikácii preniká benzydamín dobre cez kožu a sliznice a rozptyľuje sa v tkanivách postihnutých zápalom, uložených pod nimi.

 

Indikácie

 

Zápaly pošvového vchodu, pošva krčka maternice akéhokoľvek pôvodu a povahy, vrátane tých, ktoré sa vyskytujú po liečbe cytostatikami a ožarovaní. Bakteriálne zápaly pošvy zapríčinené Gardnerella vaginalis. Pred a pooperačná prevencia v gynekologickej chirurgii. Intímna hygiena počas šestonedelia. Podporná liečba pri kvasinkových a trichomonádových infekciách, pri terapii atrofickej pošvovej sliznice po prechode.

 

 

 

 

Kontraindikácie

 

Rosalgin Easy sa nesmie používať u žien, u ktorých bola zistená precitlivenosť na liečivo alebo ktorúkoľvek z pomocných látok obsiahnutých v lieku.

 

 

Nežiaduce účinky

 

Pri dlhodobom používaní roztoku s obsahom benzydamínu sa môžu vyskytnúť prejavy precitlivenosti (pálenie, svrbenie a pod.). Pri dlhodobom podávaní alebo pri podávaní na veľké plochy nemožno vylúčiť výskyt takých nežiaducich účinkov ako sucho v ústach, ospalosť, nepokoj, optické halucinácie (hmlisté videnie, farebné a biele plochy pred očami). Pri výskyte nežiaducich účinkov treba podávanie lieku ukončiť.

 

O prípadnom výskyte nežiaducich účinkov informujte svojho lekára.

 

 

Interakcie

 

Neboli pozorované žiadne negatívne interakcie s inými liekmi bežne používanými v takejto liečbe. Informujte však svojho lekára o liekoch, ktoré v súčasnosti užívate, vrátane voľnopredajných.

 

Dávkovanie a spôsob podávania

 

 

Roztok: 1 -2 vaginálne výplachy denne, ak lekár neodporučí inak. Pri liečbe bakteriálnych vaginitíd (Gardnerella vaginalis) je odporúčané dávkovanie, ak lekár neurčí inak, 2 výplachy pošvy denne po dobu 7 po sebe nasledujúcich dní. Pri používaní na bežnú hygienu sa používa nepravidelne podľa potreby. Roztok sa môže použiť pri izbovej teplote. Ak chcete použiť roztok vlažný, stačí ponoriť uzatvorený PVC obal na niekoľko minút do teplej vody. Pri otváraní PVC obalu, vrúbkovaný uzáver držte pevne a otočte vrchnáčikom tak, aby sa pretrhol bezpečnostný uzáver.

 

Obrázok č.1

 

 

Vytiahnite kanylu, až kým nezaznie puknutie. Pozor, roztok začne vytekať až po úplnom vytiahnutí kanyly.

 

 

 

Obrázok č.2

Jemne vsuňte kanylu do pošvy a stlačte PVC obal, až kým sa nevyprázdni. Vyprázdnenie môže byť postupné a regulované podľa potreby, pretože vstavaná chlopňa zabráni spätnému toku tekutiny do PVC obalu. Vykonajte výplach podľa možnosti v plnom rozsahu. Pre maximálne využitie liečebnej aktivity sa snažte podržať tekutinu v pošve po dobu niekoľkých minút. V ostatnom dodržiavajte prípadné pokyny ošetrujúceho lekára.

 

Upozornenie:

 

Počas používanie takýchto liekov, zvlášť ak je liečba dlhodobá, je potrebné dávať pozor na precitlivenosť. V takom prípade je potrebné liečbu prerušiť a prijať vhodné liečebné opatrenia. Nie sú známe kontraindikácie pri lokálnom použití benzydamínu v tehotenstve a počas laktácie. Lokálne podávanie benzydamínu neovplyvňuje bežné cytologické a bakteriologické farbiace techniky.

 

Varovanie :

 

Nepoužívať po uplynutí času použiteľnosti vyznačenom na obale.

 

Balenie :

 

Roztok: 1 alebo 5 PVC obalov tvaru fľaše po 140 ml, písomna informácia pre používateľov, papierová škatuľka.

 

Uchovávanie:

 

Uchovávajte pri teplote 15-25°C a chráňte pred svetlom. Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí!

 

Dátum poslednej revízie: 10/2009

 

 

 

Napíšte svoj názor

Rosalgin Easy (sol vag 5x140 ml)

Rosalgin Easy (sol vag 5x140 ml)

Rosalgin Easy (sol vag 5x140 ml).

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (29)

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre systém thirty bees

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop