Erecept objednávka Lekáreň Tabletka

Kategórie

Navštívené produkty

Naše predajne

Naše predajne

Tabletka gyógyszertár, Hlboká 10, Komárno

Výrobcovia / značky

Citrovital kvapky 25 ml  

Citrovital kvapky 25 ml

T05069

Prostriedok z jadierok grapefruitu s antimikrobiálnym učinkom.

Viac detailov

6,80 € s DPH

5,67 € bez DPH

Citrovital je prírodný prostriedok z jadierok grapefruitu (Citrus paradisi), so širokým spektrom účinnosti, ktorý obsahuje hlavne bioflavonoidy. Citrovital vyvíja svoju antimikrobiálnu činnosť v membránach mikroorganizmov – spôsobuje ich porušenie. Jeho použitie je tak široké, že sa nedá na tak malom priestore kompletne vymenovať.

 

 

Zloženie: Výťažok z grapefruitových jadierok, rastlinný glycerín, purifikovaná voda

 

 

Jednoznačné prednosti prípravku: - široké spektrum silného účinku - nepoškodzuje užitočnú bakteriálnu flóru - veľmi dobrá znášanlivosť - neoslabuje obranyschopnosť ľudského organizmu - rýchle biologické odbúravanie Účinnosť extraktu bola testovaná v rôznych výskumných ústavoch, najmä v Amerike, s veľmi kladnými výsledkami.

Spôsob vonkajšieho použitia:

Ústa a pery: Kvapky obsahujú účinné antiseptické látky, ktoré ničia škodlivé baktérie, choroboplodné zárodky a spomaľujú ich ďalšie rozmnožovanie. Tieto účinky je možné využiť pri starostlivosti o hygienu ústnej dutiny. Intenzívne kloktajte 3x denne 5 kvapkami extraktu rozpustenými v pohári vody. Vyplachovanie úst extraktom prispieva k dlhodobo sviežemu dychu. Ošetrenie pier: Pery si potierajte 2-3x denne pomocou vaty alebo vatovej tyčinky zmesou niekoľkých kvapiek extraktu a polievkovej lyžice oleja.

Zuby a ďasná: Nežiadúci bakteriálny povlak na zuboch tzv. plak - naneste 1-2 kvapky extraktu na vlhkú zubnú kefku a dôkladne ním čistite 3x denne chrup. Do čistiacich roztokov na zuby pridajte 5-10 kvapiek extraktu. Pravidelným odstraňovaním zubného plaku výrazne znížite vznik zubného kazu.

Krvácavosť ďasien: 1-2 kvapky extraktu naneste na vlhkú zubnú kefku a 3x denne si dôkladne očistite chrup. K vyplachovaniu úst pridajte 5-10 kvapiek extraktu do pohára vody. K ničeniu nežiaducich choroboplodných zárodkov na zubných kefkách používajte roztok 10 kvapiek extraktu v pohári vody, do ktorého ponoríte kefku na dobu 15 minút a dlhšie.

Uši: K čisteniu uší: používajte roztok 10 kvapiek extraktu 0,5 dl glycerínu alebo oleja.

Tvár: Problémová pleť, akné: navlhčite si tvár, rozotrite v dlani 5 kvapiek extraktu a dôkladne vtierajte do pokožky. Prípadné mierne svrbenie je dôsledkom intenzívneho čistenia. V prípade, ak by extrakt zasiahol oči, dôkladne ich vypláchnite vodou.

Holenie: niekoľko kvapiek extraktu primiešaných do holiaceho krému okamžite ošetrí pleť pri holení za mokra. V zriedenej forme je extrakt zaujímavou prísadou vody po holení Vlasy a pokožka hlavy:

Umývanie vlasov: šampón zmiešaný s 5-10 kvapkami extraktu vtierajte po dobu 2 minút do pokožky hlavy. Potom vlasy dôkladne opláchnite.

Lupiny: 2-3x týždenne potierajte pokožku hlavy chumáčikom vaty navlhčeným v roztoku 20 kvapiek extraktu v cca 0,5 dl vody.

Osobná hygiena: pridajte do tekutých mydiel na telo a ruky niekoľko kvapiek extraktu a riadne premiešajte.

Uštipnutie hmyzom: Štipnutie potierajte neriedeným roztokom. Pri citlivej pleti používajte extrakt riedený vodou alebo olejom.

Nohy: Potenie nôh: nohy máčajte v kúpeli s cca 30 kvapkami extraktu na umývadlo vody. Kúpeľ slúži i ako výborné osvieženie nôh.

Kurie oká: 1-2x denne kvapnite na kurie oko kvapku neriedeného extraktu. Pri starostlivosti o nohy najmä v prípadoch ohrozenia plesňami pridajte do tekutého mydla 10-20 kvapiek extraktu na 100 ml. Pre zvýšenú starostlivosť o nohy a nechty je možné použiť Citro vital kvapky riedené glycerínom. Je možné použiť i prípravok neriedený, treba však predtým vyskúšať či nevyvoláva nepríjemný pocit.

Pri praní pančúch a ponožiek, pridajte do posledného plákania 20 kvapiek extrakt Ďalšie použitia Citro vital kvapiek: Zvlhčovače vzduchu, klimatizačné zariadenia, izbové fontány: pridaním niekoľkých kvapiek extraktu sa zabraňuje šíreniu mikroorganizmov a rias v týchto zariadeniach. Kvetiny: niekoľko kvapiek extraktu vo vode na zalievanie pôsobí proti vzniku plesní v kvetináčoch čo platí i u hydropónie. V prípade prítomnosti puklíc, rôznych plesní dôkladne postriekajte rastliny postrekovačom zo všetkých strán roztokom 30 kvapiek extraktu v cca 0,5 l vlažnej vody. Nemocničné zariadenia, sanatóriá a starostlivosť o chorých: pri praní posteľnej bielizne a ručníkov pridajte do posledného plákania 20 kvapiek extraktu. Roztokom 30-40 kvapiek v 1 l vody umyte predmety, s ktorými prichádza pacient do styku. Prípadne ich na pár minut vložte do tohto roztoku. Sauny, perličkové kúpele, bazény – nevykúrenú saunu umyte roztokom zo 40 kvapiek extraktu na 1 l vody. Do bazénu je vhodné pridať 10-20 ml extraktu na 100-200 l vody. Nezabudnite pridať trocha extraktu do zariadenia na oplachovanie nôh. Hmyz: proti mravcom, komárom je vhodné previesť postrek roztokom 30 kvapiek extraktu v cca 0,5 l vlažnej vody.

 

Upozornenie: Skladujte mimo dosahu detí! Prípravok nie je určený pre deti a tehotné ženy. Nie je náhradou pestrej stravy. Neprekračujte doporučené denné dávkovanie. Neužívajte nezriedené! Kvapky majú horkú chuť. V prípade vniknutia do očí vypláchnite ihneď dôkladne vodou.

 

Balenie: Fľaštička s kvapkacím uzáverom, 25 ml

Napíšte svoj názor

Citrovital kvapky 25 ml

Citrovital kvapky 25 ml

Prostriedok z jadierok grapefruitu s antimikrobiálnym učinkom.

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (30)

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre systém thirty bees

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop